Oczyścić wątrobę. Spożywanie tego na pewno Ci pomoże.Współczesność niestety jest takim miejscem, w którym nie pozostało już wiele naturalnych produktów.
Na ladach sklepowych górują przetworzone, sztucznie zabarwiane, wzbogacane smakowo rzeczy, które nie mają już prawie nic wspólnego z naturalnością.
Ich zawartość przypomina tablicę Mendelejewa, a wylanie lub wyrzucenie ich do rzeki spowodowałoby skażenie środowiska.
Są to mimo wszystko takie produkty, które chętnie spożywamy, ze względu na ładny kolor, zapach lub smak.

Niewiele myślimy o tym, że nasze ciało musi strawić to pożywienie razem ze wszystkim sztucznymi składnikami którymi jest nafaszerowane.

I to właśnie jest rola wątroby. Ona jest odpowiedzialna za to, aby je przetworzyć (zneutralizować) i wydalić z organizmu.

Cóż tu dużo mówić, nie jest to łatwe zadanie, a my też nie nie staramy się jej w tym pomóc. Przejadamy się a nasza dieta składa się często z niezdrowego jedzenia. A będąc często pod działaniem stresu sprawiamy że wątroba staje się przepracowana i przeciążona.
Gdy już to nastąpi, nie może w prawidłowy sposób przetwarzać toksyn i tłuszczu.
Co z kolei może prowadzić to do wielu schorzeń i problemów zdrowotnych.


Na szczęście z pomocą przychodzi nam matka natura, która posiada w swoim magazynie produkty, które mogą skutecznie oczyścić wątrobę.

Czosnek
Już niewielka ilość tego przypominającego kształtem żarówki warzywa o ostrym smaku wystarczy, aby aktywować enzymy w wątrobie i pomóc wypłukać toksyny.
Alicyna i selen. Dwa naturalne związki, które pomagają w oczyszczeniu wątroby. Znajdziesz je właśnie w czosnku.


Grejpfrut
Bogaty w witaminę C, jak i przeciwutleniacze grejpfrut zwiększa zdolność wątroby do samooczyszczenia. Mała szklanka świeżo wyciśniętego soku grejpfrutowego pomoże zwiększyć produkcję tych samych enzymów, aby „wypłukać” wątrobę z rakotwórczych i innych toksyn.


Burak i marchew
Oba warzywa są bardzo bogate we flawonoidy i beta-karoten.
Spożywanie buraków i marchwi pomaga w stymulowaniu pracy wątroby.


Zielona herbata
Jest napojem wprost ukochanym przez naszą wątrobę (i nie tylko), pełnym przeciwutleniaczy znanych jako Katechina. Związkiem, który wspomaga jej funkcje. Zielona herbata to pyszny, zdrowy dodatek do każdej diety. Warto jednak pamiętać, że to nie ekstrakt a napar zielonej herbaty przynosi korzystne dla nas efekty. Właściwie są badania naukowe wykazujące, że ekstrakt z zielonej herbaty może mieć niekorzystny efekt na zdrowie wątroby. Trzymaj się tego, co proste i zażywaj wszystkich korzyści, które daje Ci zielona herbata.


Zielone warzywa
Jedno z najbardziej potężnych sprzymierzeńców w czyszczeniu wątroby, mogą być spożywane na surowo, gotowane lub w koktajlach. Ich bardzo wysoka zawartość chlorofilu dosłownie wysysa toksyny z krwioobiegu.
Wraz z ich zdolnością do neutralizowania metali ciężkich, toksyn i pestycydów, oferują potężną ochronę dla wątroby
Spróbuj włączyć je do swojej diety. Dorzuć takie jak gorzką tykwę, rukole, ziele mniszka, szpinak, gorczycę i cykorię.
To zwiększy produkcje oraz przepływ żółci. Substancji, która usuwa odpady z organów wewnętrznych i krwi.

Awokado
Składniki odżywcze tego owocu wspomaga produkcję glutationu w organizmie. Związku, który jest niezbędny, aby oczyścić wątrobę z toksyn.


Jabłka
Zawiera pektyny, składnik chemiczny niezbędny dla organizmu w oczyszczaniu z toksyn przewodu pokarmowego. To z kolei sprawia, że łatwiej wątrobie poradzić sobie z oczyszczaniem.


Oliwa z oliwek
Tłoczone na zimno oleje jak na przykład oliwa z oliwek, lnu i konopi
są świetne dla wątroby, jeżeli używamy ich rozsądnie.


Ziarna.
Jeżeli dotąd nie jadłaś takich ziaren jak quinoa, chia, proso czy gryka, najwyższy czas to zmienić.
Ostatnie badania przeprowadzone na osobach nie tolerujących glutenu wykazały nieprawidłowe wyniki enzymów wątrobowych.

Warzywa kapustne
Jedzenie brokuł i kalafiora zwiększy ilość glukozynolanów, podnosząc ilość enzymów w Twojej wątrobie. Te naturalne enzymy pomagają wypłukać rakotwórcze toksyny z Twojego organizmu i znacząco obniżyć ryzyko zachorowania na raka.

Cytryny i lemonki
Te owoce cytrusowe zawierają dużą ilość witaminy C, która wspomaga organizm podczas syntezy materiałów toksycznych w substancje, które mogą być absorbowane przez wodę.
Picie świeżo wyciśniętego soku z cytryny lub limonki rano, stymuluje wątrobę.


Orzechy włoskie
Posiadają one dużą ilość Argininy. 
Aminokwasu, który wspomaga usunąć amoniak z wątroby.
Orzechy są również bogate w Glutation i kwasy tłuszczowe omega-3, które wspierają normalne czynności oczyszczania wątroby.

Kapusta
Podobnie jak brokuły i kalafior, jedzenie kapusty pomaga stymulować aktywację dwóch kluczowych enzymów odtruwających w wątrobie. Spróbuj jeść więcej bigosu, białej kapusty, kapuśniaku i kapusty kiszonej.Kurkuma.
Jest największym przyjacielem wątroby ze wszystkich stosowanych przypraw. Pomaga zwiększyć detoksykacje wątroby, wspomagając enzymy, które aktywnie wypłukują rakotwórcze toksyny w naszego ciała.

Jedzenie żywności wymienionej powyżej jest to świetny sposób, aby pomóc wątrobie funkcjonować prawidłowo. Jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów, zalecane jest wykonanie jej oczyszczenia. Przeprowadzenie oczyszczania co najmniej dwa razy w roku wyeliminuje obce substancje, które mogą być uwięzione w wątrobie.

Radek

Komentarze (0)

Napisz co o tym myślisz